Odkurzacze wodne cieszą się bardzo dużą popularnością, ponieważ przewyższają inne tego typu urządzenia swoją praktycznością. Dzięki nim możliwe jest odkurzanie z filtrem wodnym, który wyłapuje więcej alergenów i pyłków oraz nawilża powietrze.

Oprócz tego wiele z nich posiada funkcję mycia tapicerek i dywanów. Odkurzacz wodny jest to odkurzacz bezworkowy. Działa on z pomocą wspomnianego już, tak zwanego filtra wodnego.

Jak działa odkurzacz z z filtrem wodnym

System jego działania jest dość prosty. Powietrze razem z brudem i kurzem przedostaje się rurą do pojemnika z wodą. Tam zanieczyszczenia są oddzielane od powietrza. Czasem w odkurzaczach wodnych stosuje się dodatkowe filtry. W przypadku, gdyby woda nie zatrzymała wszystkich zanieczyszczeń, filtr dokona reszty.

Jeżeli woda na przykład nie poradziła sobie z roztoczami czy mikro-drobinkami kurzu, specjalny filtr dodatkowo zamontowany jest po to, praca odkurzacza była dokładniejsza. Zwykły odkurzacz przemysłowy z filtrem wodnym może wciągnąć zdecydowanie więcej zanieczyszczeń niż tradycyjne odkurzacze workowe.

Nie wszystkie modele radzą sobie z mokrym błotem czy porozlewanymi płynami, ale wiele modeli posiadają funkcje, które na to pozwalają. Należy do nich praktycznie każdy odkurzacz wodny przemysłowy.

odkurzacz przemysłowy

Odkurzacz wodny przemysłowy

Po każdym remoncie lub budowie trzeba posprzątać. Podłogę oczywiście najszybciej i najłatwiej jest oczyścić korzystając z pomocy odkurzacza. Używając zwykłego modelu domowego łatwo jest jednak doprowadzić do awarii.

Na taką okoliczność warto mieć więc do dyspozycji mocny oraz wytrzymały przemysłowy odkurzacz z filtrem wodnym . Tego rodzaju sprzęt bezproblemowo radzi sobie z ostrymi i licznymi drobinkami, opiłkami oraz pyłem.

Upora się także z rozlanymi różnymi farbami, lakierami, pleśnią i innymi trudnymi do poradzenia sobie za pomocą zwykłego odkurzacza zanieczyszczeniami. Profesjonalny model, zwłaszcza odkurzacz wodny przemysłowy sprawdzi się w każdym zakładzie przemysłowym, warsztacie samochodowym i wielu innych miejscach.

Comments are closed.