Dlaczego muzyka i dźwięki są tak ważne w życiu małego dziecka?

Badania naukowe dowodzą, że dzieci otaczające się rytmiczną muzyką od pierwszy dni swojego życia, a nawet jeszcze w okresie prenatalnym ujawniają szereg cech wspomagających np. dalszą edukację dziecka. Dzieci, które od początku otaczane były subtelnymi dźwiękami wyróżniają się w procesie nauki, która nie stanowi dla nich większego problemu. Poza tym zyskują umiejętność szybszego czytania ze zrozumieniem, podzielności uwagi, a także odznaczają się wyjątkową pamięcią i wyobraźnią. 

Jakie możliwości mają młodzi rodzice?

Jak już wiemy muzyka ma dobroczynny wpływ na zdrowie psychiczne i umiejętności dziecka, dlatego warto zadbać o to, by jeszcze przed urodzeniem dziecko otaczało się dźwiękami. Oczywiście może to być delikatna muzyka klasyczna czy nawet ulubione utwory pop przyszłej mamy. Tuż po narodzinach często praktykujemy śpiewanie kołysanek noworodkowi, co również spełnia założenia otaczania muzyką malucha.

Dodatkowo młodzi rodzice mogą wspomagać się akcesoriami, które stworzone zostały właśnie z myślą o procesie wychowania młodego człowieka w atmosferze muzyki, pozwalającej rozwijać się intelektualnie. Przygotowane z zachowaniem odpowiednich norm karuzele do łóżeczka, pozytywki, projektory to urządzenia pozwalające na otoczenia dziecka delikatnymi, subtelnymi dźwiękami. Melodie zawarte w nich są przystosowane do wieku, a więc posiadają odpowiednie natężenie dźwiękowe oraz rytm.

Karuzele do łóżeczka, pozytywki i projektory – szeroki wybór odpowiadający na wszystkie potrzeby. 

Dzięki różnorodności mamy do wyboru naprawdę wiele modeli karuzeli do łóżeczka, pozytywek i projektorów, a każde urządzenie może posiadać dodatkowe funkcję m.in konkretny czas realizowania dźwięku, różnorodność melodii, możliwość podłączenia USB lub MP3, nowoczesny design i kilka trybów mocowania, co pozwala umieszczać karuzelę, pozytywkę czy projektor w dowolnym miejscu lub na dowolnym meblu. Inwestycja w taką zabawkę pozwala dziecku prawidłowo się rozwijać, a oprócz tego instalacja w łóżeczku pobudza rozwój narządów takich jak wzrok i słuch oraz pozwala maluchowi na poznawanie nowych barw.

Zobacz na: www.tinylove.com/pl_pl/mobiles-soothers-crib-toys

Comments are closed.