Problemy z miesiączką podczas wakacji

Każda z nas przechodzi przez to wiele razy – miesiączka, może pokrzyżować nam wiele planów, przeszkodzić w wakacyjnym wyjeździe nad jezioro, czy odebrać radość regularnych ćwiczeń. Dalekie podróże też bywają niezwykle ciężkie, pełne stresu – a co jeśli przecieknie? – drogę wydłużają częste wizyty w toalecie, a piękna, malownicza trasa schodzi na dalszy plan.

Jakby tego było mało, pomyśl tylko, jak wiele Ty, Twoja mama, siostra, córka, przyjaciółka czy ciocia używacie podpasek i tamponów. Co miesiąc ląduje ich w naszym koszu całe mnóstwo. Materiał, plastik, zanieczyszczenia… Ciężko to wszystko zutylizować.

Na szczęście nie trzeba się tak męczyć! Istnieją sposoby na maksymalną ochronę, która znów pozwoli nam żyć pełnią życia w te dni i cieszyć się z każdej chwili bez obaw, a co więcej – zmniejszy ilość generowanych przez nas śmieci.

Czy to na pewno bezpieczne?

Oczywiście! Używanie kubeczka menstruacyjnego jest niezwykle proste. Dobrze dobrany kubeczek nie przemieszcza się, nie podrażnia, jest praktycznie nie wyczuwalny, a co więcej nie przeszkadza w ruchu, sporcie, czy wymagających akrobacjach! Czysty, wyparzony kubeczek wystarczy zgiąć i wsunąć, nie musi być głęboko, nawet założony zbyt płytko doskonale spełni swoją funkcję, a aby ułożył się odpowiednio do naszego ciała wystarczy trochę się poruszać – przysiad czy wymach nogą pomoże w razie problemów z jego pozycją.

Kubeczki menstruacyjne po prawidłowym założeniu daje nam gwarancję swobody, bez strachu o to, że coś przecieknie, czy poplami nasze ulubione spodnie. Możemy cieszyć się ulubioną aktywnością, ulubionym strojem, czy wymarzoną podróżą przez kilka godzin nie martwiąc się o nic. Zamiast pełnej kosmetyczki podpasek czy tamponów możemy zabrać ze sobą jedno, małe pudełeczko, a do odpowiedniej higieny potrzebujemy tylko bieżącej wody.

To produkt odpowiedni dla mnie?

Oczywiście! Kubeczek menstruacyjny jest odpowiedni dla kobiet w każdym wieku, jest też o wiele bezpieczniejszy od tamponów. Najważniejsze jest dobranie odpowiedniej wielkości, odpowiedniego modelu, a w tym pomogą nam informacje zawarte na stronach poszczególnych produktów.

Nie bójmy się wygody! Zadbajmy o swój komfort!

Comments are closed.