Łóżka i materace muszą być uzupełnione o stelaże, będące swoistym łącznikiem między pierwszym a drugim elementem. Często się o nich zapomina, ze względu na to, że są praktycznie niewidoczne. A to jest duży błąd, ponieważ to od nich zależy stabilność łóżka oraz to, czy będziemy się na nim dobrze wysypiali.

Oczywiście stelaże do łóżek dziecięcych i młodzieżowych nie mają też bezpośredniej styczności z ciałem, jak jest to w przypadku materaca. Rola pośrednicząca pomiędzy jednym a drugim nie oznacza jednak, że jest to rola marginalna. Wręcz przeciwnie. Dzięki stelażom nie leży się na podłodze, to one też podtrzymują całe ciało. Nie ma łóżka, które mogłoby być stosowane bez takiej podstawy. O ile nie jest to zestawione z łóżkiem w komplecie, to wybierając stelaże dla dzieci należy zwrócić uwagę na ich jakość.

Las-Mebli.pl - stelaz do lozka dziecinnego

Listewki muszą posiadać dobre i stabilne połączenie z ich ramą, tak żeby nie dochodziło do niekontrolowane rozczepienia. Groziłoby to zapadaniem się materaca, a więc utratą wygody i komfortu podczas snu. Wybierając stelaże dla łóżek dziecięcych lub młodzieżowych, można sobie zawęzić grono branych pod uwagę przedmiotów, i szukać tylko wśród ofert dedykowanych dla tej grupy wiekowej. Nie chodzi tu o sam wiek, ale o wielkość. Łóżka dziecięce są z racji tego, że dzieci są niskie po prostu mniejsze, analogicznie dostosowane do tej wielkości muszą też więc być dedykowane im stelaże. Dzięki temu możliwe jest skonstruowanie łóżka dostosowanego do potrzeb, z którego dziecko będzie zachwycone. Po prostu będzie się na nim odpowiednio wysypiało, co jest jak najbardziej ważne dla każdego, zarówno w młodszym, jak i starszym wieku.

Comments are closed.