Skóra małych dzieci i noworodków jest dużo delikatniejsza i wrażliwsza od skóry dorosłych. To dlatego, że nie jest ona w pełni dojrzała. Poszczególne warstwy skóry są cieńsze i jeszcze nieukształtowane. Z tego też względu są dużo bardziej podatne na czynniki zewnętrzne, takie jak słońce, ale też kosmetyki. Używanie zatem tych samych środków myjących, czy kremów jak mama, może doprowadzić do podrażnienia, wysuszenia, alergii, a nawet stanów zapalnych. Z myślą o najmłodszych produkowane są specjalne naturalne kosmetyki dla dzieci. Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów?

Naturalne kosmetyki dla dzieci – dobry skład i skuteczność

Rodzic wychowujący swoją małą pociechę, zawsze powinien sprawdzić skład kupowanych artykułów do higieny i pielęgnacji. Sama informacje o tym, że jest to wyrób przeznaczony dla najmłodszych, nie oznacza niestety, że jest dla nich najlepszy i najbezpieczniejszy.

Dlatego właśnie, dobrze jest postawić na naturalne kosmetyki dla noworodków i dzieci. Świetnie w tej roli sprawdzają się te z ekologicznych serii. Można mieć pewność, że surowce użyte do ich produkcji pochodzą z upraw, gdzie nie stosowano chemicznych środków ochrony roślin.

Zalety kosmetyków ekologicznych dla noworodków, niemowląt i starszych dzieci

Po pierwsze to już wspomniany skład. Producenci dokładają starań, aby wykorzystywać wysokiej jakości surowce i składniki, które nie będą podrażniały skóry. Zwykle są to różnego rodzaju oleje, masła, certyfikowane substancje oczyszczające i witaminy.

Pochodzą z natury, to znaczy, że zostały wyekstrahowane z owoców, pestek lub na przykład herbaty. Po drugie ekologiczne kosmetyki dla dzieci (sprawdź) zwykle nie mają zapachu lub jest on bardzo delikatny. Trzeba wspomnieć również o bezpieczeństwie, gdyż nie szkodzą delikatnej skóry.

Wiek malucha

Kupując produkt dla dzieci, trzeba także zwrócić uwagę, od jakiego wieku można go zastosować. Te najbardziej delikatne i naturalne stosuje się już od pierwszego dnia życia, inne na przykład po 3 miesiącu lub od kilku lat. Ze względu na zmieniającą się budowę skóry wraz z wiekiem, jest to istotna informacja, którą należy przestrzegać.

Atesty

Odpowiednie atesty i certyfikaty, którymi chwalą się producenci, są gwarancją, że zostały one przebadane przez niezależne jednostki. Produkt powinien być też przebadany dermatologicznie. Dla wielu osób istotne znaczenie ma również, czy jest to kosmetyk bez składników pochodzenia zwierzęcego.

Comments are closed.