Nosidełka dla dzieci to bardzo praktycznie rozwiązanie, której z jednej strony pozwoli rodzicowi pozostawać w bliskim kontakcie z dzieckiem a z drugiej zapewni mu wolne ręce. Na rynku dostępne są różne rodzaje nosideł. Jak wybrać nosidło dla dziecka aby mieć pewność, że nie będzie ono negatywnie wpływać na jego rozwój.

Jak wybrać nosidło dla niemowlaka?

Nosidełko dla niemowlaka powinno spełniać szereg wymagań. Przede wszystkim powinno być ono wyposażone w odpowiednie atesty i certyfikaty, da nam to gwarancję, że jest ono bezpieczne dla naszego dziecka. Nosidło dla dziecka powinno mieć regulowany pas biodrowy. Tego typy nosidło łatwiej dopasować do wielkości dziecka, co wpływa na prawidłowy rozkład jest masy w nosidle.

Nosidełko do noszenia dziecka (zobacz produkt) powinno mieć również regulowane szelki. To z kolei ważne jest przede wszystkim dla rodzica. Regulowane szelki umożliwiają bowiem dopasowanie nosidełka do wzrostu osoby je noszącej. Bardzo istotną kwestią jest również aby nosidło dla dziecka miała regulowany rozstaw wcięcia na nóżki. Dzięki temu będzie mogło ono trzymać nóżki w naturalnej pozycji niezależnie od wagi.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając nosidełko do noszenia dziecka?

Nosidełko dla niemowlaka powinno być wyposażone w szerokie szelki i pas biodrowy. Generalnie im są one szersze tym nosidełko wygodniejsze dla rodziców, ponieważ lepiej rozkłada ono ciężar dziecka. Warto wybrać nosidło dla dziecka, którego elementy będzie się dało wyprać w pralce, znacznie ułatwi to dbanie o jego czystość. Przydatnym elementem jest również stojak za pomocą, którego nosidełko można postawić na ziemi.

Jeśli planujemy wykorzystywać nosidełko do noszenia dziecka do celów turystycznych i dalszych pieszych wędrówek to powinno być ono wyposażone w daszek, który będzie chronił malucha przed słońcem oraz wiatrem. Zwykłe może nie mieć tej opcji, zazwyczaj bowiem wyposaża się je w kapturek. Podsumowując, podczas zakupu nosidełka dla dziecka należy brać pod uwagę jego komfort i bezpieczeństwo oraz wygodę rodziców. Oba te wymagania muszą być spełnione aby nosideło dla niemowlaka było przydatnym rozwiązaniem a nie tylko kosztownym gadżetem.

Comments are closed.