Piece na słomę z każdym rokiem stają się coraz bardziej popularne, ponieważ umożliwiają spalanie tanich oraz ekologicznych paliw, do których dostęp w naszym kraju jest bardzo łatwy.

Dzisiejsze kotły na biomasę umożliwiają spalanie takich materiałów jak pellet, zrębki drzewne, trociny, siano, pestki owoców, łupiny orzechów, zbóż oraz kukurydzy. Szczególnie w rolnictwie gdzie dostęp do paliw naturalnych jest łatwy, takie piece znajdują szerokie zastosowanie. Obecnie na rynku znaleźć można wiele różnych pieców na słomę, które różnią się od siebie pod pewnymi parametrami.

Warto jednak zdecydować się na zainwestowanie w tego typu piec, ponieważ jest to ekonomiczne oraz ekologiczne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić dużo pieniędzy na ogrzewaniu. Piece tego typu mogą być w pełni zautomatyzowane, dlatego ich obsługa jest naprawdę prosta.

Gdzie można stosować piece na słomę?

Kotły na biomasę[http://heyk.pl/] bardzo dobrze nadają się do ogrzewania budynków gospodarczych. Z tego też względu można je spotkać często na gospodarstwach rolnych, gdzie wykorzystuje się je do ogrzewania suszarni lub chlewów. Można je również zastosować do ogrzewania budynków mieszkalnych o różnej powierzchni.

Warto pamiętać o tym, że tego typu piece są na tyle ekologiczne, że spełniają wysokie wymagania prawne, które mają zacząć obowiązywać już w niedalekiej przyszłości. Konstrukcję te można również rozbudowywać o systemy pozwalające generować energię elektryczną, co jeszcze bardziej przekłada się na oszczędności.

Zalety kotłów na biomasę

Kotły na biomasę wykorzystują paliwa, które są pozostałościami po procesach rolniczych, miejskich oraz przemysłowych. Dotychczas odpady te nie były wykorzystywane w efektywny sposób, dlatego ich ceny są bardzo atrakcyjne. Warto także pamiętać, że spalanie w odpowiedni sposób tego typu paliw jest ekologiczne.

Jak się bowiem okazuje węgiel zawarty w biomasie, jest częścią naturalnego obiegu węgla, dlatego nie pozostawia on negatywnych skutków dla środowiska. Kotły zasilane biomasą są również mało awaryjne i mogą bez większych problemów działać przez długi okres czasu, a ich obsługa jest banalnie prosta.

Comments are closed.