Szukając informacji na temat domów drewnianych i zgłębiając wiedzę na ten właśnie temat, z pewnością dowiemy się, iż występują ich rożne rodzaje. Różnią się one od siebie wieloma aspektami, na przykład metodami powstawania i budowy. Zobacz, które z nich są najbardziej popularne w Ameryce oraz Europie.

Jak są budowane domy drewniane Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Domy drewniane mogą być budowane z lekkich szkieletów drewnianych, które są stosowane w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Cechują się tym, że wszystkie elementy konstrukcji do której należą słupki, ściany, oszczepy, belki oraz dach ma taką samą grubość czyli 1,5 cala. Natomiast szerokość zależy od przeznaczenia danego elementu. Słupki ścian na zewnątrz posiadają elementy o szerokości 14cm, a wewnętrzne 6,4 cm lub 8,9 cm. Wysokość zależy od stropu i może przyjmować różne wielkości. Rozstaw każdego elementu naszej konstrukcji stanowi około 40 cm dla ścian, które są nośnymi. Klasyczny rozkład warstw w każdej ścianie zewnętrznej powinien składać się z okładziny wewnętrznej, opóźniacza pary, konstrukcji drewnianej, która wypełniona jest izolacją cieplną, poszyciem ściany.

Budownictwo niemieckie

Kolejnym rodzajem budowy domów z drewna jest budownictwo niemieckie. Różni się od wcześniej opisanego tym, że mamy do czynienia z większymi przekrojami elementów konstrukcji, które są o grubości 5 cm oraz 6 cm. Natomiast szerokość i wysokość jest bardzo podobna do kanadyjskich. Również niezmienny jest układ warstw. Jak widać w różnych państwach system budowy domów drewnianych koncentruje się według podobnego schematu i jest bardzo zbliżony. W Polsce czerpiemy właśnie z tych typów domów, gdyż sprawdziły się i są bardzo dobre. Jak widać sprawdziły się w różnych państwach o różnych klimatach, to argumentuje za wprowadzeniem takiego stylu i u nas. Warto przemyśleć budowę naszego domu sięgając do fachowej literatury.

Płytki w domach drewnianych

Wykańczając domy z drewna warto pamiętać, że nie wszystkie materiały się do tego nadają w tym konkretnym przypadku. Wiadomo, ze najbardziej pasowałyby tu drewniane elementy wykończeniowe. Ciężko sobie jednak wyobrazić łazienkę, czy kuchnię bez płytek, które są niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Na szczęście na rynku istnieje duży wybór płytek, bez problemu można kupić płytki drewnopodobne oraz różne inne wzory, które doskonale komponują się z drewnem.

Przykładowe płytki do łazienki i kuchni ze sklepu Domino (http://www.domino-online.eu/plytki.html):

Comments are closed.