Wbrew pozorom wybór odpowiedniego kocyka dla maluszków nie jest taką prostą rzeczą. Na rynku jest wiele sklepów oferujących artykuły dla dzieci. Młodzi rodzice, szykując swoją pierwszą wyprawkę dla dziecka, mogą mieć spory problem z wybraniem odpowiedniego kocyka, który jest bardzo ważnym elementem.

Zwłaszcza że koc powinien zapewnić odpowiednie ciepło dziecku, ale również sprawić, że maluszek prześpi całą noc spokojnie i bezpiecznie. Nie wystarczy kupić kawałka materiału, który spodoba się rodzicom.

Przede wszystkim bezpieczeństwo maluszka

wybor-odpowiedniego-kocyka-dla-dzieciPrzy wyborze kocyka dla niemowląt https://tamaja.pl/kocyki-dla-dzieci należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest koc. W zależności od pory roku powinien być wykonany z konkretnych materiałów, tak żeby dziecku było ciepło, ale nie za gorąco.

Jest to bardzo istotny element przy wyborze wyprawki.  Ważne jest również, żeby materiał, z którego wykonany jest kocyk, nie był szorstki. Jak wiadomo, skóra dziecka jest delikatna i bardzo wrażliwa. Kupowanie pierwszego lepszego koca, nie jest dobrym pomysłem. Należy zwrócić uwagę czy posiada odpowiedni certyfikaty bezpieczeństwa.

Wybór odpowiedniego rozmiaru koca

W sklepach możemy znaleźć różne rozmiary kocyków dla dzieci. Młodzi rodzice muszą dokonać wyboru czy wolą kupić większy koc, czy mniejszy, czy wolą zaopatrzyć się w kilka małych kocyków, czy kupić jeden, czy dwa. W przypadku koca dla niemowląt nie warto kupować wielu rodzajów w tym samym rozmiarze. Należy wziąć pod uwagę, że dziecko rośnie. Najrozsądniej kupić małe ilości, ale wykonane z trwałych materiałów, które posłużą maluszkowi na dłużej.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kocyka?

Podstawową zasadą jest bezpieczeństwo. Wybieranie certyfikowanych produktów, dedykowanych dzieciom. Materiał kocyka dla dziecka musi być odpowiedni do warunków pogodowych, inny na upały i inny w mroźne miesiące.

Musi być delikatny w dotyku, tak żeby nie uszkodzić delikatnej skóry dziecka. Ważne jest też, żeby materiał, z jakiego wykonany jest koc, był trwały i jak najdłużej służył maluszkowi. Stosowanie się do tych podstawowych zasad pozwoli dokonać najlepszego i najbezpieczniejszego wyboru.

Comments are closed.