Wędkarze mogą ułatwić sobie funkcjonowanie nad wodą za sprawą różnych praktycznych akcesoriów. Jedną z praktycznych grup produktów są sygnalizatory wędkarskie. Występują one w dwóch rodzajach. Bardziej zaawansowane są sygnalizatory elektroniczne. Jest tutaj zastosowania już nieco bardziej skomplikowana, nowoczesna technologia, przy czym zachowany jest bardzo prosty sposób działania.

Nie wymaga to też żadnej dodatkowej obsługi czy konfiguracji, co mogłoby zniechęcać osoby nie lubiące takich działań, i przeczyłoby idei ułatwiania sobie życia. Mają one w swojej konstrukcji zastosowane specjalne czujniki, które odbierają informację o poruszeniu się żyłki, wskutek złapania na wędkę ryby. Komunikują wtedy to zdarzenie za sprawą dość donośnego sygnału dźwiękowego. Najnowocześniejsze sygnalizatory tego typu pozwalają nawet wędkować w trakcie snu, i nie przespać pojawienia się zdobyczy.

Nie trzeba w tym celu wcale nieustannie przebudzać się i kontrolować stanu wędki. Komunikowanie w tym przypadku odbywa się za sprawą przekazu radiowego, można więc nawet spokojnie wypoczywać w namiocie i nie tracić czasu na zaprzestanie połowu. Wystarczy podejść w razie usłyszenia komunikatu, nigdy więc nie będzie trzeba zrywać się bez potrzeby.

Dobre sygnalizatory wędkarskie oferuje sklep: www.Vimarco.pl

Comments are closed.